logo

Увійти

Цей захід, участь у якому взяло 12 000 школярів, є частиною «Місяця Литви в Україні» (липень 2013 року), організатором якого є НГО «Європейський вибір», за сприяння литовських компаній в Україні та українських у Литві.

У квітні та листопаді «Європейський вибір» разом із друзями у школах та вищих навчальних закладах проведуть "Урок спільної історії", аби донести до молодих українців основні факти спільної історії та ідеї спільного майбутнього наших країн.

Протягом минулого тижня спільної історії Литви та України відбулись події у Луцьку, Харкові, Сімферополі, Житомирі, Кременчуці, Полтаві, Кіровограді, Києві, Дніпродзержинську, Євпаторії, Балаклеї, Севастополі, Чернігові та ще у 10 малих селах та селищах України.

Учасниками Тижня проводяться освітні та культурні заходи в рамках розробленої концепції тижня:

1. Литовська Республіка. Портрет країни. 100 фактів про Литву (круглий стіл).

2. Вільнюс – перлина Прибалтики та столиця Литви (перегляд відеофільму).

3. Великі та малі міста Литви (електронна презентація проекту учнями 8-11 класів с. Крюківщина під Києвом).

4. Литва: від князівства до республіки (історична конференція).

5. Урок спільної історії. «Литва - Україна: шлях до демократії».

6. Творці Литовської Держави (семінар).

7. Презентація проекту «Видатні литовці».

8. Брейн-ринг «Литва: історія і сучасність».

9. Віртуальна подорож об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО у Литві.

10. Виставка малюнків «Україна і Литва: діалог культур через Світову спадщину ЮНЕСКО».

11. Інтелектуальна олімпіада серед учнів 8-11 класів «Що я знаю про Литву?».

12. Підведення підсумків. Нагородження активних учасників проведення Днів Литви у школі.

Взяти участь у цій події можуть громадські організації, школи, бібліотеки та університети України, зареєструвавшись онлайн на сайті програми EU4UKR - www.eu4ukr.blogspot.com.

Для довідки:

Місяць Литви в Україні (http://eu4ukr.wix.com/ilovelithuania) - це тривала інформаційна кампанія, покликана привернути увагу українського суспільства до культури та традицій одного з найближчих європейських сусідів України. Зокрема, в рамках Місяця буде проведена кампанія у соціальних медіа - "100 фактів про Литву", мета якої поширити головні факти про історію, культуру, устрій, міста, кухню та спорт Литви.

За сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні в червні 2013 року в Автономній Республіці Крим відбудуться Дні Литви. В рамках «Днів Литви в Криму» планується організувати Українсько-Литовський бізнес-форум, ярмарок народних умільців, фестиваль національної литовської кухні, виставки фотографій, дитячих малюнків, семінари і круглі столи. Планується, що заходи відбудуться в Сімферополі, Ялті та Бахчисараї.

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Charkove atidarytas dešimtasis Lietuvos garbės konsulatas Ukrainoje. Lapkričio 18 d. antrajame pagal dydį Ukrainos ...

After President Yanukovych’s visit to Lithuania this week, it appears the tiny Baltic nation with a population of 3 mill...

Kijevo lietuvių sekmadieninė mokyklėlė švenčia bei pristato lietuviškas užgavėnių tradicijas Kijevo buities muziejuje Pi...