logo

Увійти

23 серпня 2014, у День державного прапора України, команда литовських митців та фахівців з аеродинаміки підняла за допомогою повітряного змія в небо столиці Литовської Республіки - Вільнюса - великі прапори України та Литви.

Видовищна акція пройшла в центрі міста - на лузі набережної річки Няріс поблизу пішохідного Білого моста (Baltas tiltas), який останніми роками є одним з найулюбленіших місць відпочинку городян.

Організаторами та безпосередніми виконавцями акції виступили Марюс Абрамавічюс Небойся [Marius Abramavičius Neboisia] - один з провідних сучасних митців і фотохудожників країни, куратор, координатор проекту і Тадас Суркіс [Tadas Surkys] - художник, визнаний майстер повітряних зміїв.

"Це був дуже знаменний день, - розповідає Марюс. Литовці та мешканці інших країн Балтії відзначали 25-річний ювілей Балтійського шляху - грандіозної масової акції історичного масштабу. Я добре пам'ятаю, як у ті часи багато українців активно підтримували нас на нашому шляху до Європи - а сьогодні вже ми зі свого боку хочемо продемонструвати їм свою підтримку. Адже, знаєте, повітряні змії - вони дуже щирі, їх неможливо обдурити, так само як неможливо змінити вітер. А вітер України дме зараз на Захід, до Європи ", - переконаний художник, який активно працював в Україні протягом 2012-1013 рр.

Помилуватися незвичайним дійством зібралося близько 2 000 осіб, а загалом акцію з обох берегів річки мали можливість спостерігати не менше 10 000 городян і гостей Вільнюса, які не залишилися розчарованими. Адже і поза важливим громадянським контекстом, сам процес підняття та подальшого польоту прапорів у небі за допомогою повітряного змія є напрочуд красивим і незабутнім видовищем!

При цьому творчий колектив раніше вже мав успішний досвід організації аеромистецьких акцій з повітряними зміями в багатьох країнах Європи, в т.ч. на державному рівні за участю перших осіб. А проведений 23 серпня за ініціативою самих митців захід у Вільнюсі покликаний стати першим у серії акцій масштабного проекту "Політ до Європи" [Skrydis į Europą], який передбачає підйом у небо Брюсселя, Берліна, Лондона, Парижа та інших європейських міст величезних прапорів України та ЄС - що символізують підтримку українців на їх шляху до власного європейського майбутнього.

Автор фото: Марюс Абрамавічюс Небойся, www.neboisia.net

Більше фотографій зі свята доступно тут

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Sausio 10 d. 23.30 val. (Lietuvos laiku) LRT Lituanica programą papildys ilgai lauktos, tik šio kanalo žiūrovams rengiam...

Литовський уряд продовжив дію програми для литовців України по переселенню до Литви. Trečiadienį Vyriausybė nutarė ...

Lietuvos paštas prisijungia prie "Lietuva 4.000.000" iniciatyvos. 100 žmonių, labiausiai prisidėjusių prie pasaulio L...