logo

Увійти

РЕСПУБЛІКА УЖУПІС (ЗАРІЧЧЯ) ВІТАЄ

з XVII річницею власної Незалежності та відкриттям Представництва в Києві

Республіка У́жупіс (Užupis, Заріччя) – це особлива територія в центрі литовської столиці Вільнюса, за річкою. Її часто порівнюють із Монмартром або Християнією, хоча це й не завжди доречно. Адже Ужупіс – не просто район міста, в якому живе, працює чи тусується мистецька богема або андеграунд. Ужупіс – це вільна Республіка зі своїм прапором та Конституцією, гімном і гербом, поважними міністрами, парламентом та Президентом, своєю валютою (євроуж) і одноденними візами, а також власними послами й представництвами по цілому світу, включно з горами Тибету та степами України.

Сьогодні – 1 квітня 2014 року – Республіка Заріччя відзначає свій 17-й День Незалежності, й саме сьогодні відкриває своє Представництво у славному місті Києві. Звісно, адреса представництва обрана зовсім невипадково. Її довго підбирали найкращі столичні ріелтори, феншуїсти та інші фахівці, аж поки не знайшли ідеальне місце – арт-галерею "ТАДЗІО" на Десятинному провулку, 7, поруч із дивовижним Андріївським узвозом.

У планах життєдіяльності Представництва – не тільки безліч грандіозних ідей і прекрасних мрій, але й чимало конкретних задумів та проектів. Зокрема, вже в квітні цього року очікується підписання Договору про співтворчість між урядом Республіки Заріччя та київською Академією мистецтв, з нагоди чого до столиці України має завітати Його екселенція міністр закордонних справ Томас Чяпайтіс. Трохи пізніше представництва Ужупіса мають відкритися також у Чернігові та Чернівцях (подейкують, пан міністр небайдужий до літери Ч).

Головне ж те, що стати співгромадянином Заріччя може кожний, хто визнає його Конституцію. Більше того, як каже куратор київського представництва та аташе з питань культури Ужупіса в Україні Федір Александрович: "Навіть маленький диктатор може захопити велику країну. Проте й найбільший з агресорів не здатен захопити маленьке Заріччя – адже це територія духу, що живе в серці кожного митця й кожного мешканця Ужупіса. На цій території кожен знайде собі місце, але ніхто не зможе забрати її з собою".

Тож сьогодні Ужупіс відкриває себе для всіх, кому він цікавий. Хто прагне вільного, доброго, іншого. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!

Інформаційний канал Республіки Заріччя: www.facebook.com/uzupis

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Українські литовці матимуть змогу повернутися на історичну батьківщину. LR Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Mini...

У Києві оселився білий ангел литовського скульптора В. Рамошки. 2015 m. spalio 28 d. Kijeve ant nacionalinio Taraso...

UŽSIENYJE BALSUOSIANTYS LIETUVOS PILIEČIAI JAU GALI REGISTRUOTIS INTERNETU Informuojame, kad Lietuvos Respublikos rinkė...