logo

Увійти

6 липня в Києві українсько-литовський фонд ім. Тараса Шевченка презентував видання «Литва – історія успішного вибору».

Це об’ємне повноколірне видання, яке на замовлення Фонду підготував Центр студій Східної Європи (Вільнюс), є свого роду майстер-класом із євроінтеграції, проведеним Литвою для України. Презентація, участь у якій взяв депутат Європарламенту професор Вітаутас Ландсбергіс [Vytautas Landsbergis], відбулась в рамках відзначення Дня Литовської Держави та початку головування Литви у Раді Європейського Союзу.

З 1 липня 2013 року Литва півроку головує в Раді ЄС. Напередодні Сейм Литви затвердив національні пріоритети під час головування в Раді Європи. Зокрема, це максимальне сприяння тому, щоб на листопадовому саміті ЄС у Вільнюсі було підписано угоду про асоціацію України з Євросоюзом. Саме тому головування Литовської Республіки в Раді ЄС – це сприятлива можливість для України зробити важливий крок у напрямку до своєї мети.

Литовський досвід впровадження цінностей і стандартів європейської спільноти є сьогодні дуже корисним «кейсом» для українського національного проекту, – вважає автор ідеї видання Віталій Антонов, президент Українсько-литовського фонду ім. Тараса Шевченка, президент «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО»). А ідея інтеграції України із Об’єднаною Європою, на його переконання, потребує сьогодні значно активнішої промоції в Україні.

«Ми розуміємо, що за один рік, чи навіть за десятиліття збудувати успішне суспільство в пострадянській Україні неможливо, – зазначив на презентації видання Віталій Антонов. – Але ми, на своєму місці, у своєму бізнесі крок за кроком наближаємо нашу мережу «ОККО» – і якістю пального, і зовнішнім виглядом, і сервісом – до існуючих нині в ЄС стандартів. Ми робимо все для того, щоб наші АЗК «ОККО» вже зараз ставали територією європейських стандартів в Україні. Чим щільніше наша країна буде покрита такими локальними територіями, тим швидше і легше ми збудуємо в Україні європейську якість життя, та пришвидшимо інтеграцію України з ЄС».

Як показує литовський досвід, тільки такий шлях є правильним, навіть якщо він на початку видається складним і довгим. На цьому у своїй вступній статті до видання наголосила і Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте [Dalia Grybauskaitė]: «Головне – послідовно йти до мети, не зупиняючись на півдорозі. Україна може та має показати, що вона спроможна бути як географічною, так і ціннісною частиною Європи. Саме цього я від щирого серця й бажаю Вашій країні».

Серед авторів видання, нинішній Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс [Algirdas Butkevičius], Голова першої пострадянської Верховної Ради Литовської Республіки професор Вітаутас Ландсбергіс, легендарний баскетболіст Арвідас Сабоніс [Arvydas Sabonis], юна Олімпійська чемпіонка з плавання Рута Мейлутіте [Rūta Meilutytė], творець найбільшого у світі інтернет-магазину програмного забезпечення до мобільних пристроїв Ілля Лаурс [Ilja Laurs], віртуоз-джазмен Леонід Шинкаренко та інші видатні особистості сучасної Литви.

Видання «Литва – історія успішного вибору» буде передано в українські експертні центри, наукові установи, вищі навчальні заклади, в органи місцевого самоврядування, державні установи та ін. Окрім того журнал можна буде отримати на АЗК «ОККО» – в ресторанах «А la minute», «Pasta Mia» та Hot café. Таким чином, мережа «ОККО» прагне зробити свій посильний внесок у популяризацію в Україні європейських цінностей загалом та ідеї євроінтеграції зокрема.

Журнал «Литва – історія успішного вибору» виданий за сприяння мережі автозаправних комплексів «ОККО», «Концерну Хлібпром» і компанії «Конкорд Капітал». Партнером проекту стало Міністерство закордонних справ Литви.

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

На Личаківському цвинтарі Львова відбулося покладання квітів до монументу на Гірці повстанців. Vėlinių išvakarėse L...

LEU kviečia išeivijos ir lietuvių kilmės vaikus iš Ukrainos pasinaudoti valstybės parama studijoms. Išeivijos lietuvi...

Привітання міністра закордонних справ до литовських товариств світу з нагоди Дня відновлення литовської держави 16 лютог...