logo

Увійти

23 серпня 2014, у День державного прапора України, команда литовських митців та фахівців з аеродинаміки підняла за допомогою повітряного змія в небо столиці Литовської Республіки - Вільнюса - великі прапори України та Литви.

Видовищна акція пройшла в центрі міста - на лузі набережної річки Няріс поблизу пішохідного Білого моста (Baltas tiltas), який останніми роками є одним з найулюбленіших місць відпочинку городян.

Організаторами та безпосередніми виконавцями акції виступили Марюс Абрамавічюс Небойся [Marius Abramavičius Neboisia] - один з провідних сучасних митців і фотохудожників країни, куратор, координатор проекту і Тадас Суркіс [Tadas Surkys] - художник, визнаний майстер повітряних зміїв.

"Це був дуже знаменний день, - розповідає Марюс. Литовці та мешканці інших країн Балтії відзначали 25-річний ювілей Балтійського шляху - грандіозної масової акції історичного масштабу. Я добре пам'ятаю, як у ті часи багато українців активно підтримували нас на нашому шляху до Європи - а сьогодні вже ми зі свого боку хочемо продемонструвати їм свою підтримку. Адже, знаєте, повітряні змії - вони дуже щирі, їх неможливо обдурити, так само як неможливо змінити вітер. А вітер України дме зараз на Захід, до Європи ", - переконаний художник, який активно працював в Україні протягом 2012-1013 рр.

Помилуватися незвичайним дійством зібралося близько 2 000 осіб, а загалом акцію з обох берегів річки мали можливість спостерігати не менше 10 000 городян і гостей Вільнюса, які не залишилися розчарованими. Адже і поза важливим громадянським контекстом, сам процес підняття та подальшого польоту прапорів у небі за допомогою повітряного змія є напрочуд красивим і незабутнім видовищем!

При цьому творчий колектив раніше вже мав успішний досвід організації аеромистецьких акцій з повітряними зміями в багатьох країнах Європи, в т.ч. на державному рівні за участю перших осіб. А проведений 23 серпня за ініціативою самих митців захід у Вільнюсі покликаний стати першим у серії акцій масштабного проекту "Політ до Європи" [Skrydis į Europą], який передбачає підйом у небо Брюсселя, Берліна, Лондона, Парижа та інших європейських міст величезних прапорів України та ЄС - що символізують підтримку українців на їх шляху до власного європейського майбутнього.

Автор фото: Марюс Абрамавічюс Небойся, www.neboisia.net

Більше фотографій зі свята доступно тут

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Stažuotės trukmė – ne mažiau nei 1 mėnuo. Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje kviečia studentus (baigusius ne maž...

5 грудня у Києві відбулася традиційна щорічна робоча зустріч голів литовських товариств України. 5 грудня у Києві від...

Dalia Grybauskaitė siunčia savo sveikinimus tautiečiams Ukrainoje ir visame pasaulyje Mieli pasaulio lietuviai, kiek...