logo

Увійти

РЕСПУБЛІКА УЖУПІС (ЗАРІЧЧЯ) ВІТАЄ

з XVII річницею власної Незалежності та відкриттям Представництва в Києві

Республіка У́жупіс (Užupis, Заріччя) – це особлива територія в центрі литовської столиці Вільнюса, за річкою. Її часто порівнюють із Монмартром або Християнією, хоча це й не завжди доречно. Адже Ужупіс – не просто район міста, в якому живе, працює чи тусується мистецька богема або андеграунд. Ужупіс – це вільна Республіка зі своїм прапором та Конституцією, гімном і гербом, поважними міністрами, парламентом та Президентом, своєю валютою (євроуж) і одноденними візами, а також власними послами й представництвами по цілому світу, включно з горами Тибету та степами України.

Сьогодні – 1 квітня 2014 року – Республіка Заріччя відзначає свій 17-й День Незалежності, й саме сьогодні відкриває своє Представництво у славному місті Києві. Звісно, адреса представництва обрана зовсім невипадково. Її довго підбирали найкращі столичні ріелтори, феншуїсти та інші фахівці, аж поки не знайшли ідеальне місце – арт-галерею "ТАДЗІО" на Десятинному провулку, 7, поруч із дивовижним Андріївським узвозом.

У планах життєдіяльності Представництва – не тільки безліч грандіозних ідей і прекрасних мрій, але й чимало конкретних задумів та проектів. Зокрема, вже в квітні цього року очікується підписання Договору про співтворчість між урядом Республіки Заріччя та київською Академією мистецтв, з нагоди чого до столиці України має завітати Його екселенція міністр закордонних справ Томас Чяпайтіс. Трохи пізніше представництва Ужупіса мають відкритися також у Чернігові та Чернівцях (подейкують, пан міністр небайдужий до літери Ч).

Головне ж те, що стати співгромадянином Заріччя може кожний, хто визнає його Конституцію. Більше того, як каже куратор київського представництва та аташе з питань культури Ужупіса в Україні Федір Александрович: "Навіть маленький диктатор може захопити велику країну. Проте й найбільший з агресорів не здатен захопити маленьке Заріччя – адже це територія духу, що живе в серці кожного митця й кожного мешканця Ужупіса. На цій території кожен знайде собі місце, але ніхто не зможе забрати її з собою".

Тож сьогодні Ужупіс відкриває себе для всіх, кому він цікавий. Хто прагне вільного, доброго, іншого. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!

Інформаційний канал Республіки Заріччя: www.facebook.com/uzupis

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas dar šį mėnesį turėtų pasirašyti itin stambią rėmimo sutartį su Dnipropetrovsko „Privat...

Kijevo Maironio lietuvių kultūros draugijos choras „Viltis“ jau penktą kartą dalyvavo pasaulio lietuvių dainų šventėje, ...

На Андріївському Узвозі встановлено знак спільної українсько-литовської спадщини... Liepos 6 dieną Kijeve Lietuvos ...